Trenutna ponuda: 100 RSD
110 RSD minimum Dozvoljen je samo unos celih brojeva
Saznajte više o Limundo zaštiti
Još uvek u celofanu
Da li seks ima veze s ljubavlju? Je li povezan sa lepotom? Da li je seksi sve ono što podrazumeva prelaženje preko granica? Ili je ipak produhovljen?
Predočavajući kako su tokom vekova, i u raznim kulturama, autori, psiholozi i filozofi poimali intimne odnose, Olivija Fejn dolazi do današnjeg kapitalističkog doba kojem je neizmerno potrebno da izjednači sreću sa zadovoljstvima. Seks je postao sveprisutan, stigmatizovan i destigmatizovan u jednakoj meri, a koristi se i za prodaju proizvoda, izbor partnera i definisanje nas samih.
Zašto seks nije bitan neophodna je i kontroverzna knjiga u ovim zbrkanim vremenima – u prezasićenom društvu u kojem smo opsednuti sobom, u društvu koje nas uverava u to da seksualna želja i seksualno zadovoljstvo nisu samo centralni doživljaji ljudskog bića, nego da su duboki i smisleni. Seks jeste ugodan i mnogim ljudima je potreban zarad njihovog osećanja blagostanja. Ali da li je i više od toga?
Autorku ne zanima puko seksualno zadovoljstvo, zanima je ljubav kao duboka želja da se na iskren, otvoren i velikodušan način upozna drugo ljudsko biće. Preveliki naglasak na seks nas je iskvario, te smo zaboravili šta znači zapravo voleti. Seks je izgubio staru, dobru bliskost i postao masovna i društveno povezana aktivnost. Pobrkali smo pojmove ljubavi i seksa, te stvorili izvor svih naših patnji. Moramo ponovo naučiti da volimo.
Аутор - особа Fane, Olivia, 1960- = Fejn, Olivija, 1960-
Наслов Zašto seks nije bitan / Olivija Fejn ; prevela Aida Bajazet
Јединствени наслов Why sex doesn't matter. српски језик
Врста грађе књига
Језик српски
Издавање и производња Beograd : Vulkan izdavaštvo, (Beograd : Vulkan štamparija)
Физички опис 252 str. ; 21 cm
Други аутори - особа Bajazet, Aida, 1961- (преводилац)
Бајазет, Аида, 1961- (преводилац)
ISBN 978-86-10-04031-9 (broš.)
Напомене Prevod dela: Why sex doesn't matter / Olivia Fane
Tiraž 1.000
O autorki: str. 247
Napomene i bibliografske reference uz tekst
Bibliografija: str. 249-252.
Предметне одреднице Сексуалност
RASPRODAJA KNJIGA PO POČETNOJ CENI OD 10 din!!! Naći ćete ih tako što kliknete na sve moje predmete, pa u meniju način kupovine SELEKTUJTE KVADRATIĆ AUKCIJA, i prikazaće Vam se svi predmeti sa početnom cenom od 10din.
Dodatno kada Vam se otvore aukcije kliknite na SORTIRAJ PO, pa izaberite ISTEKU NAJSKORIJE, i dobićete listu aukcija sa početnom od 10 dinara, po vremenu isteka.
Zbog perioda praznika vreme za realizovanje kupoprodaje može da se produži na do 20 dana.