Od 30.4. menja se cenovnik na Limundu:
- smanjuje se provizija za obnavljanje aukcije
- povećava se provizija za uspešno završene aukcije
Sve ostale provizije ostaju nepromenjene. Detaljan cenovnik možete pogledati ovde.
Trenutna ponuda: 4.444 RSD
4.444 RSD minimum Dozvoljen je samo unos celih brojeva
Preko 15 miliona uspešnih kupovina
foto Benčić,dimenzije 8,8 x 13,9 cm.
Сахрана краља Александра била је најзначајнији политички догађај тог времена. Био је у епицентру интересовања не само европске, већ и америчке јавности. На Теразијама, уздизала се шума застава. Затворени аутомобили изасланика и дипломатског кора брзо су промицали према Саборној цркви: кнез Павле, енглески принц, војвода од Кента Ђорђе, венчани кум краља Александра, који је по српском обичају и кум његове деце, председник Француске Лебрен, бугарски принц Кирил, румунски краљ Карол и принц Никола, бугарски принц Никола, италијански принц Дука од Сполета… Немачку је заступао рајсмаршал Херман Геринг, у пратњи генерала Рајхсвера фон Блашковица и поморског капетана барона Харсдорфа. Они су положили венац са посветом: “Своме негдашње херојском противнику у болној погружености. Немачка војска.”
Креће поворка. Чују се узвици: “Живео краљ!” Пролазе краљица и краљ Петар. Звона снажно одјекују. Сиво небо парају авиони у ниском лету. Напред су крст и кољиво које носе питомци војних школа обучени у тамноплаве шињеле закопчане до грла, затим командант погребне поворке на коњу, а за њим јединице војске: најпре југословенске, затим савезничке, па потом војници пријатељских земаља. Седам малих питомаца из Сен-Сира у једном реду, енглески морнари, чехословачки војници, Румуни који у строју, њишући се по такту, десну руку држе слободно на кундаку пушке, Грци са ногама стегнутим белим увијачем, са црним кићанкама, са кратким белим плисираним сукњама. Затим југословенски Гвоздени пук.
Ту је група у којој су људи из народа, дошли у јединој одећи коју имају, носиоци највишег српског одликовања – Карађорђеве звезде.Два официра краљеве гарде воде краљевог коња. Двадесет и једно оклопно возило украшено црнином преноси 15.000 посмртних венаца. Наилази православно свештенство, у позлаћеној одежди, с камилавкама на глави. Пред патријархом се све главе сагињу.
“Заставе се обарају, народ пада на колена: на лафету који вуку официри и војници краљеве гарде пролази ковчег, тако мали, ковчег војника. А онда, краљица с великом лентом која се види под црним велом, уз њу млади краљ. Краљ дечак, с пером на соколској капи, гледа право у заставе, у војнике.”
-